RGO Yürüme Ortezi


  • RGO Yürüme Ortezi

    RESİPROKAL YÜRÜYÜŞ ORTEZİ (RGO), YÜRÜYÜŞTE DESTEK İHTİYACI DUYAN, MENTAL YÖNDEN AMBÜLE EDİLEBİLECEK, SPİNA BİFİDA, TRAVMATİK PARALEJİ, KAS DİSTROFİLERİ GİBİ ENDİKASYONLARDA YAYGIN BİÇİMDE UYGULANAN FONKSİYONEL YÜRÜYÜŞ ORTEZİDİR. RGO, DİĞER ORTEZLERE KIYASLA MÜKEMMEL YÜRÜME FONKSİYONU SAĞLAR. ELLERİN CİHAZ KULLANIMINDA SERBEST OLUŞU VE SERBEST KALÇA EKLEMİ YAPISI HEM HAREKETLERDE ÖZGÜRLÜK HEM DE KALÇA KONTRAKTÜRÜ OLUŞUMUNUN ÖNÜNE GEÇER.

    HER ADIMDA TEKRARLANAN, BİR BACAĞIN ÖNE GİDİŞİ VE EKLEM MEKANİZMASI SAYESİNDE DİĞER BACAĞIN ARKAYA GİDİŞİ AKTİF OLARAK KALÇA BÖLGESİ KASLARINI HEM GERMİŞ HEM DE ÇALIŞTIRMIŞ OLUR.

    18 AYLIK ÇOCUKLAR CİHAZ KULLANIMI İÇİN BAŞLANGIÇ OLARAK KABUL EDİLEBİLİR. ERKEN YAŞTA UYGULANABİLİR OLUŞU, AYAKTA DURMALARI VE ADIMLAMALARINDA DAHA IYİ BİR ŞANS VERDİĞİ GİBİ FİZYOLOJİK, İSKELETAL VE PSİKOLOJİK YÖNDEN GELİŞİMLERİNDE ÇOK ÖNEMLİ BİR ETKİ SAĞLAR. KAS ZAYIFLIĞI OLAN KULLANICILAR IÇIN ENERJİ TASARRUFU OLUŞTURUR. AYRICA KİLOLU KULLANICILAR İÇİN DAHA FAZLA FİZİKSEL AKTİVİTEYİ TEŞVİK ETTİĞİ GİBİ YÜRÜME KOLAYLIĞI DA SAĞLAR

ÜRÜN GALERİSİ


BENZER ÜRÜNLER


Card image cap
Skolyoz Korse
İncele
Card image cap
TLSO Korse
İncele
Card image cap
Uzun Yürüme Cihazı
İncele
Card image cap
DAFO Ortezleri
İncele

Seba Ortopedi
Karadolap Mahallesi Gülistan Sk.
No 32/ A 34065 Eyüp/İstanbul
Tel: (90) 212-427 84 68
Ünsal SEBA
Bize Ulaşın