Skolyoz Korse


 • Skolyoz Korsesi

  SKOLYOZ KORSELERİ; KUMAŞ, PLASTİK VE METAL KARIŞIMINDAN KİŞİYE ÖZEL OLARAK ÜRETİLİRLER. SKOLYOZUN ŞEKLİNE GÖRE LEĞEN KEMİKLERİNDEN BOYNA KADAR UZANABİLİRLER. GENELDE EĞİKLİK AÇISININ TEPESİNDEKİ YASTIKÇIKLARLA KARŞI TARAFA BASINÇ UYGULAYARAK DÜZELTME SAĞLANMAYA ÇALIŞILIR.

  SKOLYOZ KORSESİ, SKOLYOZ HASTALIĞI İLERLEMESİNİ AZALTMA GÖREVİ GÖRÜR. OMURGANIN YANA EĞİKLİĞİ OLAN SKOLYOZLA GENELLİKLE ERGENLİK DÖNEMLERİNDE SIKÇA KARŞILAŞIRIZ. BU RAHATSIZLIK OMURGADA BİR TARAFA DOĞRU EĞİLME OLARAK BAŞLAR. OMURGA, SONRALARDA KENDİ ETRAFINDA DÖNMESI SONUCUNDA KABURGALARDA YAMUKLUK OLUŞUR. BU ETKILERDEN BAZILARI SIRTTA KAMBURLUĞA YOL AÇAR. SKOLYOZ GENELLİKLE ÇOCUKLUK DÖNEMLERINDE BELIRMEYE BAŞLADIĞI IÇIN BÜYÜMENIN ETKISI ILE OMURGADAKI EĞRİLİK DE ARTAR. OMURGADAKİ EĞİM 25 DERECEYİ AŞTIĞINDA CİDDİ SORUNLAR ORTAYA ÇIKABİLİR. SKOLYOZ KORSESI BÜYÜME ILE BIRLIKTE ARTAN EĞRİLİĞİ TAM OLARAK DÜZELTMESE BİLE, HASTALIĞIN GELİŞİMİNİ DURDURMAKTADIR.

  SKOLYOZ EĞER TEDAVİ EDİLMEZSE SOLUNUM VE GASTROİNTESTİNAL SİSTEMLERE AİT PROBLEMLERE, ŞEKLİ BOZUK VE AĞRILI BİR OMURGAYA YOL AÇABİLİR. HASTALIK ÖZELLİKLE KIZ ÇOCUKLARINDA DAHA İLERLEYİCİ OLUP KORSE TEDAVİSİNE İHTİYAÇ DUYULUR.

  SKOLYOZ KORSESİ OLARAK BİLİNEN BİRÇOK ÇEŞİT KORSE VARDIR. DOKTORUNUZ KORSE SEÇİMİNDE EĞRİLİĞİN ŞEKLİNE VE YERLEŞME YERİNE GÖRE KARAR VERECEKTİR. ANCAK BENZER EĞRİLİKLERDE KULLANILAN DEĞİŞİK KORSELER, YAPILMA TEKNİKLERİNE, ÖLÇÜ ALINIRKEN KULLANILAN YÖNTEMLERE VE KORSE YAPIMINDA KULLANILAN MALZEMEYE GÖRE FARKLILIKLAR GÖSTERIR.SKOLYOZ KORSE FIYATLARI DA BUNA GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR. BURADA ÖNEMLİ OLAN EĞRİLİĞİ EN ETKİN ŞEKİLDE DÜZELTEBİLECEK BİR KORSE KULLANIMIDIR. KORSE TİPİNİN NE OLDUĞUNUN ÖNEMİ YOKTUR. YİNE DE KULLANIMI KOLAY VE RAHAT OLAN, GÖRSEL OLARAK ELBİSENİN ALTINDAN BELLİ OLMAYAN BIR KORSEYİ ÇOCUKLAR DAHA ÇOK TERCİH EDECEK VE KABULLENECEKLERDİR.

  UYGUN HASTA, UYGUN ZAMAN, UYGUN KORSE, UYGUN KULLANIM VE DÜZENLİ TAKİP SKOLYOZ KORSESİNİN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE ETKİLERİNİ GÖREBİLMENİZ İÇİN ÖNEMLİDİR. SKOLYOZ KORSESİ, AKTİF İSKELET BÜYÜMESİ ESNASINDA EĞRİLİĞİN ARTMASINI ENGELLEMEK İÇİN KARŞI DESTEK OLARAK GÖREV YAPAR. SKOLYOZ EĞRİLİĞİ TESPİT EDİLDİĞİ DERECEDE KALIP, DAHA FAZLA İLERLEMESİNİN VE CERRAHİ SINIRA ERİŞMESİNİN ÖNÜNE GEÇİLEBİLDİYSE SKOLYOZ KORSESİ BAŞARILI BIR ŞEKİLDE UYGULANMIŞ DEMEKTIR.

ÜRÜN GALERİSİ


BENZER ÜRÜNLER


Card image cap
TLSO Korse
İncele
Card image cap
Uzun Yürüme Cihazı
İncele
Card image cap
RGO Yürüme Ortezi
İncele
Card image cap
DAFO Ortezleri
İncele

Seba Ortopedi
Karadolap Mahallesi Gülistan Sk.
No 32/ A 34065 Eyüp/İstanbul
Tel: (90) 212-427 84 68
Ünsal SEBA
Bize Ulaşın